Wyzwanie Naturalnie Niebanalnie: Codzienna Energia – Codzienny Koktajl!

Opublikowane przez Natalia Stós w dniu

wyzwanie

Zapraszam do wzięcia udziału w pierwszym Naturalnie Niebanalnym Wyzwaniu! Będziemy pić warzywno-owocowe soki i koktajle cały miesiąc – codziennie!

Po co?

Dla uzupełnienia składników odżywczych, dla większej ilości energii, zwiększenie odporności organizmu oraz poprawy samopoczucia.

Smoothies, koktajle i soki warzywno-owocowe to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie sobie dużych dawek witamin – ciężko w jednym posiłku zjeść kilka marchewek, jabłka, szpinak, itd. A w koktajlu wszystko miksujesz i gotowe! 🙂

Kolejna zaleta to fakt, że warzywa i owoce w sokach i koktajlach są zazwyczaj surowe, ewentualnie lekko podgotowane (jak np. marchewka, burak), co oznacza, że zachowują pełnię składników odżywczych i nie dochodzi do utraty witamin. Jeśli robisz koktajl, miksujesz całe owoce i warzywa, a więc również błonnik. Nieco inaczej jest w przypadku soku, robionego w sokowirówce lub wyciskarce – tam nie ma błonnika, jednak jest mnóstwo witamin, a to równie ważne! Błonnik można uzupełnić w inny sposób.

Chcę Ci pokazać, że warzywno-owocowe napoje mogą być pyszne, urozmaicone, sycące i zdrowe. I że codzienne ich spożywanie to świetny nawyk, który doda Ci mnóstwo energii! Możesz je pić na II śniadanie, w ramach przekąski, na podwieczorek, kolację… Zależy od Ciebie 🙂

Wyzwanie Naturalnie Niebanalnie

Zasady wyzwania

Zasady są proste. Wystarczy zapisać się do wyzwania (formularz zapisu poniżej), dzięki czemu raz w tygodniu, przez cały luty, będziesz otrzymywać ode mnie przepisy na koktajle, soki i smoothie wraz z listą zakupów na każdy tydzień. Codziennie będziemy pić inny warzywno-owocowy napój! Wszystko będzie podane na tacy 🙂

Przepisy będą uwzględniać obecną porę roku, czyli zimę. Będziemy używać sezonowych produktów, dostępnych w każdym większym sklepie.

Dostaniesz ode mnie 4 maile: pierwszy będzie wysłany 31 stycznia, abyś mógł zrobić zakupy na cały tydzień i zacząć wyzwanie. Drugą wiadomość wyślę do Ciebie 9 lutego, trzecią 16 lutego, a czwartą 23 lutego.

Ale to nie wszystko…!

Konkurs!

Aby jeszcze bardziej zachęcić Cię do popracowania nad swoim zdrowiem i samopoczuciem, przygotowałam konkurs dla uczestników wyzwania!

Twoim zadaniem będzie dokumentowanie swojego udziału w wyzwaniu, poprzez wrzucanie na Facebook’a lub Instagrama zdjęć swoich koktajli/soków z hashtagiem #WyzwanieNaturalnieNiebanalnie – dzięki temu łatwo będzie mi Cię odnaleźć 🙂 

Spośród wszystkich uczestników, wrzucających zdjęcia, zostaną wybrane 3 najbardziej zaangażowane osoby. Ich zdjęcia zostaną umieszczone na FB Naturalnie Niebanalnie w osobnych postach i będzie można na nie głosować, poprzez dawanie lajków. 

Osoba, której zdjęcia zdobędą najwięcej lajków/serduszek otrzyma nagrodę główną. Pozostałe 2 osoby otrzymają nagrody pocieszenia.  

Zdjęcia finałowe zostaną zamieszczone na FB Naturalnie Niebanalnie 2 marca. Głosowanie będzie trwało od 2 do 6 marca (do godz. 24:00), natomiast wyniki zostaną ogłoszone 7 marca, również na FB Naturalnie Niebanalnie.

Nagrodą główną będzie paczka zdrowia, której zawartość jak na razie pozostaje tajemnicą 🙂 Na pewno znajdą się w niej produkty dla zdrowia i urody. Nagrodami pocieszenia będą mini-paczki zdrowia – zestaw pomniejszony 🙂

Śledź na bieżąco FB Naturalnie Niebanalnie – w trakcie trwania wyzwania będę tam zamieszczać szczegółowe informacje na temat nagród!

Ważne informacje

 • do wyzwania możesz dołączyć w dowolnym momencie, jednak im wcześniej, tym lepiej!
 • udział w konkursie nie jest obowiązkowy – możesz po prostu zapisać się do wyzwania i robić koktajle w domowym zaciszu, bez chwalenia się tym na Facebooku 🙂
 • jeśi jesteś już Subskrybentem newslettera Naturalnie Niebanalnie i chcesz wziąć udział w wyzwaniu, musisz się zapisać! Przepisy na koktajle i soki nie będą wysyłane w ramach newslettera!
 • w razie pytań pisz – najlepiej w komentarzach lub na Facebooku
Ważne informacje
Rate this post


 • Mmm uwielbiam pić smoothie! Jeszcze 3 tygodnie, powrót do domu i chyba podejmę wyzwanie!

 • wchodę w to!

 • Wielopokoleniowo 3

  Świetne wyzwanie, zapisuję się! 😉

 • Justyna

  Bardzo ciekawa inicjatywa, nie znalazłam informacji czy jets bezpłatna czy płatna i ewenatualnie ile 🙂

 • takasamaaleinna

  Dla ciężarnych się nadaje? 😉

 • Mili91

  Serdecznie dziękuję za takie fantastyczne i wyjątkowo smaczne wyzwanie! Codzienna dawka warzyw i owoców, jakiej pewnie nie przyswoiłoby się w stałej formie. Mam wrażenie, że to dzięki koktajlom nie przytyłam przez miesiąc nieaktywności pod zabiegu. Do tego czuję się świetnie 🙂 Polecam także w każdym innym miesiącu korzystać z przepisów 🙂